NASI NA FINAŁY XXII OOM W SNOWBOARDZIE
NASI NA FINAŁY XXII OOM W SNOWBOARDZIEW dniach 26-28 lutego w Karpaczu Zdroju zostaną rozegrane Finały XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Snowboardzie, do którego zakwalifikowało się aż 10 naszych zawodniczek i zawodników. Są to; Basia Popławska, Helena Stańczyk, Zosia Szpor i Marysia Nowosielska w kategorii kobiet oraz Michał Lachowicz, Gabriel Seroczyński, Mikołaj Tański, Szymon Nowosielski, Łukasz Urban i Jakub Błaszczyszyn w kategorii Mężczyzn. Wystartują w 5 konkurencjach; BA (big air), SBS (slopestyle), SBS (snowboardcross), SG (slalom gigant) i SL (slalom) lub PGS (slalom gigant równoległy i PSL (slalom równoległy). Trenerami będą; Jakub Niziński i Sylwia Krupa.
Gratulacje i sukcesów w finałach.
DWA ZŁOTE MEDALE KRYSI SZPOR W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW
DWA ZŁOTE MEDALE KRYSI SZPOR W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓWPrzez dwa dni Krysia Szpor nasza 10 latka zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w dniach; 13-14 lutego 2016 roku w Zakopanym na Gubałówce w konkurencjach SBS (slopestyle) i BA (big air). Brązowy medal zdobył w SBS nasz 12 latek Szymon Oleksiuk. W BA 8 miejsce zajął Wiktor Wojtas a Szymon Oleksiuk był 10. W Eliminacjach do OOM największy swój życiowy sukces osiągneła w SBS w juniorkach młodszych Helena Stańczyk, która zajęła 1 miejsce. Basia Popławska była 8. W kategorii juniorek 8 była Zosia Szpor. W BA w kategorii juniora Jakub Błaszczyszyn był 9. Brawo snowboardziści. W tym roku mamy już 5 medali Mistrzostw Polski Młodzików, którzy zdobyli już 32 pkt. w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym. Gratulacje dla zawodników i trenerów.
DWA MEDALE WIKTORA WOJTASA W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW
DWA MEDALE WIKTORA WOJTASA W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓWW dniu 9 lutego w Suchem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Slalomie Gigancie i w Slalomie oraz ostatnia Eliminacja do XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęło 13 naszych snowboardzistów. Nasi w sumie zdobyli aż 8 medali. Wiktor Wojtas zajął 3 miejsce w slalomie gigancie i 2 miejsce w slalomie. Szymon Oleksiuk 6 miejsce w slalomie gigancie i 7 w slalomie. W Mistrzostwach Polski Młodziczek Krysia Szpor zajęła 2 ósme miejsca a Łucja Węglowska 2 razy była 11. W kategorii Dzieci Krysia Szpor zajęła dwa razy 3 miejsce. W Eliminacji do OOM w kategorii juniora młodszego 2 miejsce w slalomie gigancie był Michała Lachowicz, 4 był Gabryś Seroczyński a 8 był Mikołaj Tański. Zosia Szpor zajęła 3 miejsce w slalomie gigancie oraz 3 miejsce w slalomie, Basia Popławska była 8 w gigancie i 6 w slalomie, Marysia Nowosielska zajęła 7 miejsce w gigancie i 8 w slalomie a Helena Stańczyk 9 w gigancie i 10 w slalomie. Natomiast w kategorii juniora Szymon Nowosielski był 3 w slalomie gigancie i 7 w slalomie a Łukasz Urban był 6 w gigancie i 8 w slalomie. Wielkie brawa dla zawodników i ich trenerów, którymi byli Jakub Niziński i Sylwia Krupa.
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SNOWBOARDÓW
W dniu 24 stycznia w Suchym odbyła się II Eliminacja do XXII OOM i Puchar Polski Młodzików w Slalomie i Slalomie Gigancie. Nasi zawodnicy i zawodniczki spisali się jak zwykle na medal a raczej dwa medale brązowe, które zdobył w kategorii młodzika Wiktor Wojtas a Szymon Oleksiuk zajął dwa 5 miejsca w tej samej kategorii wiekowej. Debiutantka w snowboardowej rywalizacji Łucja Węglowska zajęła 9 miejsce w slalomie gigancie i 8 miejsce w slalomie w kategorii młodziczek. Mikołaj Tański w kategorii juniora młodszego zajął 9 miejsce w slalomie gigancie i 7 miejsce w Slalomie. Łukasz Urban zajął 4 miejsce w slalomie w kategorii juniora. 4 nasze dziewczyny startowały w kategorii juniorek młodszych i zajęły miejsca; 5 - Basia Popławska, 6 - Zosia Szpor, 9 - Helena Stańczyk i 10 - Marysia Nowosielska w Slalomie Gigancie i miejsca; 4 - Zosia Szpor, 5 - Basia Popławska, 9 - Helena Stańczyk i 10 Marysia Nowosielska w Slalomie.
Tydzień później w dniu 30 stycznia na Czarnym Groniu odbyła się I Eliminacja do XXII OOM w Big Air i I Puchar Polski Młodzików w BA, gdzie nasi zawodnicy zajęli miejsca; Wiktor Wojtas - 6 w młodzikach, Helena Stańczyk - 9 a Basia Popławska - 10 w juniorkach młodszych.
Gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów.
DROBNE ZMIANY
W DNIU 19 STYCZNIA 2016 ODEBRALIŚMY Z NATASZĄ BOREK - SKARBNIKIEM AKTUALNY WYPIS Z REJESTRU STAROSTWA POWIATOWEGO W BIERUNIU, W KTÓRYM NASTĄPIŁA ZMIANA NAZWY KLUBU;
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SILESIA - OPTY"
UL. LEONIDA TELIGI 2
41-403 CHEŁM ŚLĄSKI
NIP: 646-282-40-46
RESZTA BEZ ZMIAN

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Losowa fotografia